Podjęcie się długoterminowej psychoterapii

Czy podejmować teraz psychoterapię? Witam, zostałam skierowana przez lekarza psychiatrę na psychoterapię w nurcie psychodynamicznym w związku z podejrzeniem borderline. Nie wiem czy w chwili obecnej warto podejmować psychoterapię długoterminową skoro za maksymalnie 4 miesiące zmieniam miejsce zamieszkania i nie będę miała możliwości dojeżdżania do obecnego miasta. Czy lepiej się wstrzymać?

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
rozpoczęcie psychoterapii to ważna decyzja. To także nawiązanie szczególnej relacji z terapeutą. W sytuacji zmiany miejsca zamieszkania może stanowić to problem. Może warto ten czas wykorzystać na znalezienie odpowiedniego terapeuty w nowym miejscu zamieszkania. Terapia na pewno będzie procesem dłuższym niż 4 miesiące. Życzę powodzenia
Monika Prus