Podrażnienie i ból języka

Od jakiegoś czasu boli mnie język. Jest on w niektórych miejscach czerwony i podrażniony. Boli mnie podczas płukania jamy ustnej oraz podczas mycia zębów. Co mogę z Tym zrobić?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Powodów podrażnienia języka może być mnóstwo. Trudno tu powiedzieć skąd akurat takie objawy w tym przypadku. Proszę pamiętać iż większość płynów do płuckania jamy ustnej zawiera w swoim składzie alkohol, który nie sprzyja a tym bardziej nie jest wskazany w sytuacji gdy śluzówki są podrażnione. Warto pokazać się u sowjego lekarza rodzinnego.