PODRÓŻ

Witam,
jestem w 5 tyg i 2 dni ciąży. Lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku. Za dwa tygodnie, czyli będę już w 7 tyg. i 3 dni, muszę lecieć do Polski samolotem. Podróż będzie trwała ok 2,5 godzin, a powrót w 9tyg. Podróże w samolocie znoszę bardzo dobrze, nigdy nic się nie działo. Teraz też czuję się bardzo dobrze. Nie mam nudności, wymiotów. Czy mogę lecieć?

Proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Może Pani bez problemu podróżować samolotem. Powinna Pani jedynie dużo pić i co jakiś czas poruszać nogami. Te zalecenia są jednak tak naprawdę istotniejsze w bardziej zaawansowanej ciąży. W pierwszy trymestrze nie ma w zasadzie żadnego zagrożenia dla dziecka związanego z lotem.
Pozdrawiam!