Podskórne bolące zgrubienia na skórze twarzy

Mam problem z podskórnymi bolącymi gulami na twarzy w okolicach żuchwy i plecach. skóra twarzy jest bardzo sucha czy te gule są tym spowodowane.ponadto mam rozszerzone pory. Dodam, że walczę z trądzikiem od 4 lat i nawet wizyta u dermatologa się na nic nie zdała. Czy picie kawy może nasilać te objawy?! jakiego typu kremu mam używać do twarzy?!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe iż opisywane zmiany to drobne ropnie wywodzące się z nadkażonych bakteryjnie zmian trądzikowych.