Podskórne krostki w intymnych miejscach

Witam, mam 35 lat, od dwóch miesięcy zaczęły mi się pojawiać czerwone, bolące krostki w intymnych miejscach. Wyciskam je, boli okropnie (pewnie nie powinnam tego robić), jest w nich ropa z krwią. Pojawiają się za jakieś dwa tygodnie, jak znikną poprzednie. Nie mam pojęcia co to jest????? Naczytałam się tyle o czyrakach, ale żeby tam??? Przecież myję się codziennie, używam płynów do higieny intymnej!! Staramy się o drugie dziecko, od 4 mięsięcy biorę Bromergon, od dwóch duphaston. Czytałam teą, że czyraki (jeśli to są one) pojawiają się, jeśli jesteśmy nosicielami gronkowca lub paciorkowca. Proszę o pomoc, gdzie mam się z tym zgłosić i co to może być?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Jeśli zmiany są ropne, to ich przyczyną może być właśnie paciorkowiec lub gronkowiec. Bakterie te znajdują się zwykle na skórze fizjologicznie, jako elementy jej naturalnej flory, i u niektórych tylko wywołują zmiany chorobowe. Może to też być opryszczka, nadkażona tymi bakteriami, ale ta pojawia się raczej w dłuższych odstępach. Najlepiej byłoby się zgłosić do ginekologa albo od razu do poradni wenerologicznej (nie trzeba tam skierowania).

Pozdrawiam!