Podskórny guzek na nodze

Na nodze mam guzek podskorny, w kolorze bladorozowym, bardziej przyblizony do koloru skory. Jest twardy, calkiem nieruchomy. Ktos mi powiedzial, ze to moze byc wlokniak twardy. Ale ponoc wlokniaki twardy sa przesuwalne wzgledem podloza, tu nie jest Tez wyczytalam,ze jak taki wlokniak sie przycisnie dwoma palcami to sie robi w nim dolek. I tak wlasnie jest w moim przypadku. Boje sie, ze to moze byc rak kolczystokomorkowy czy miesak. Czy lepiej isc z tym do chirurga czy dermatologa? Pozdrawiam
ponad rok temu

Badania diagnostyczne w niedokrwieniu kończyn dolnych

Czy wiesz, jak wykryć niedokrwienie nóg? Aby się tego dowiedzieć, obejrzyj nasz film. Lekarz Adam Lewszuk wypowiada się na temat badań diagnostycznych w niedokrwieniu kończyn dolnych.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Najlepszym wyjściem w tej sytuacji będzie udanie się do dermatologa. Ocena specjalisty pozwoli okreśłić rzeczywiste pochodzenie i rokowanie dla tego guzka.

0

Najlepiej z tym problemem od razu udać się do chirurga, gdyż zmiana leży pod skórą, a nie w zakresie skóry. Trudno mi określić czym jest ta zmiana bez bezpośredniego badania i np. badań dodatkowych takich jak USG. Być może to włókniak, może tłuszczak lub nawet kaszak. Najlepiej taką zmianę usunąć w całości i poddać badaniu histopatologicznemu. Dopiero badanie histopatologiczne odpowie dokładnie na pytanie czym jest ta zmiana. O wszystkim zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty