Podstawowe badania moczu i posiew w 10 tygodniu ciąży

Proszę o radę, zrobiłam podstawowe badanie moczu plus posiew w 10 tygodniu ciąży. Mimo iż w ogólnym wyszło: bakterie "nieliczne" to posiew: liczba bakterii w 1ml 10000, flora mieszana. Od 2 tygodni biorę Żuravit, wodę Jana i czopki, gdyż miałam bakterie "dosyć liczne". Czy wyniki wskazują na brak poprawy i będę zmuszona brać antybiotyk skoro ogólnie wydaje się że jest poprawa a posiew mówi co innego? Jaka jest norma zwłaszcza w ciąży?

Małgorzata Panek

Obecność bakterii w moczu u ciężarnej jest wskazaniem do antybiotykoterapii. Proszę udać się z wynikami badań do swojego ginekologa. On zadecyduje o dalszym leczeniu.
Pozdrawiam