Podwichnięta soczewka i długie oczekiwanie na zabieg

Witam, 5 dni temu podczas zabawy zostały uderzony w głowę co spowodowało, że nagle zaniewidziałem. Wczoraj byłem na dyżurze w szpitalu i powiedział okulista, że mam podwichniętą soczewkę i że musze iść do poradni, tam dostanę skierowanie na zabieg i w trybie planowym mam wyznaczyć sobie termin zabiegu. W związku z tym mam pytanie, ponieważ dowiedziałem się, że terminy to czas około roku czy ja tak mam też chodzić na tego typu zabieg? Bo myślałem, że jak pójdę na dyżur to zostanę przyjęty do szpitala i od razu zoperowany ?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Dzień dobry,

Tak jak juz Pan wie jedynym leczeniem podwichnietej soczewki jest leczenie operacyjne. W każdym szpitalu jest to zawsze inaczej rozwiązane ze względu na umowy z funduszem - niektóre jednostki przeprowadzają zabieg w trybie pilnym, inne w planowym. Proponuję zorientowanie się, jak to wygląda w Pana okolicy i wybrać szpital, gdzie będzie zabieg wykonany w dogodnym dla Pana terminie.

Pozdrawiam serdecznie.