Podwójne uderzenia serca przy zaburzeniach lękowych

Od tygodnia odczuwam bardzo często podwójne uderzenie serca a zwłacza wieczorami gdy się kładę wtedy najbardziej skupiam na tym uwagę. Tydzień temu zażywałem antybiotyk macromax ponieważ miałem zapalenie gardła oraz zatok ostatnią dawkę zażyłem w piątek i od momentu zażywania go takie objawy nastąpiły dodam że gdzieś w marcu miałem robione echo serca i wszystko było w porządku. Od roku mam zaburzenia lękowe które stwierdził psycholog lecz nie są one leczone w żaden sposób licze na waszą pomoc

Witam Pana,
Myślę że nie bez znaczenia jest fakt, że objawy występują, kiedy skupia Pan na nich uwagę. Może trochę jakby je Pan "wywoływał"?
Jeżeli ma Pan stwierdzone zaburzenia lękowe, to nie ma na co czekać, tyko zgłosić się na psychoterapię. Wypowiedź na portalu może być pierwszym krokiem w szukaniu pomocy, ale to jeszcze nie terapia. Zachęcam do zgłoszenia się do psychoterapeuty w swojej okolicy. Psychoterapia jest najbardziej odpowiednią metoda leczenia zaburzeń lękowych.
Życzę powodzenia!
Małgorzata Bukowska

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
najważniejsze, aby rozpoczął pan leczenie zab. lękowych. główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam