Podwyższona prolaktyna a planowanie ciąży

Witam! Staram się z mężem od roku o dziecko i nic z tego nie wychodzi. Byłam u ginekologa i stwierdził podwyzszona prolaktyne wiec biore Bromergon już od 4 miesięcy. Przy ostatniej wizycie lekarz powiedział że juz jest dobrze ale dalej nic;/ Od dwoch miesiecy nie widze po sobie żebym miała jakiekolwiek objawy owulacji. A miesiaczki mam normalnie co miesiac z wahaniem kilku dni +/- . Czy to mozliwe ze mam cos z owulacja i dlatego nie moge zajsc w ciaze;/ ??

Małgorzata Panek

Nie u wszystkich kobiet występują objawy owulacji, ponadto u każdej zdrowej kobiety mogą zdarzyć się pojedyncze cykle bezowulacyjne. Proszę stosować się do zaleceń lekarza i regularnie udawać się na kontrolę. Jeśli po roku regularnego współżycia, tzn max 3-4 razy w tygodniu (za częste stosunki obniżają jakość nasienia), nie uda się zajść w ciążę, wskazana będzie dalsza diagnostyka.
Pozdrawiam