Podwyższona temperatura ciała a szansa na ciążę

Witam! Staram się z mężem o dziecko, cykle mam 30-31-dniowe, dziś właśnie mam 31 dc, okresu nie mam, w dniu dzisiejszym zrobiłam test, niestety wyszedł negatywny. 6 dni po owulacji przez kilka dni miałam bóle jakby jajnika przy kichaniu lub szybszym wstawaniu, potem ustały, lecz nadal czułam w dole brzucha z lewej lub prawej strony, że coś się dzieje, codziennie bez względu na to, co zjem, mam zgagę. Byłam pewna, że to ciąża, lecz dziś nie cały czas, tylko czasem mam takie bóle jak na okres, od krzyża. Wszystko by było ok i bym odpuściła, ale monitoruję temperaturę, a ona mi jeszcze nie spadła. Czy jest szansa jeszcze, że może jestem w ciąży? Czy powinnam powtórzyć test? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Pani objawy są mało specyficzne, po nich nie zdiagnozujemy z pewnością ciąży. Temperatura może spaść na początku albo tuż przed miesiączką, może Pani też przechodzić infekcję, Fakt, że nie pojawiła się miesiączka, pozwala jednak mieć nadzieję, że rzeczywiście doszło do poczęcia. Proszę powtórzyć test ciążowy, jeśli miesiączka nie pojawi się w ciągu tygodnia. Nierzadko wyniki testów z moczu są fałszywie negatywne w najwcześniejszym okresie ciąży. Może Pani też już teraz wykonać test z krwi (badanie poziomu betaHCG we krwi)- daje on wynik pozytywny już po 10 dniach od zapłodnienia.

Pozdrawiam serdecznie!