Podwyższona temperatura ciała i nasilenie kaszlu po antybiotyku u niemowlaka

Witam, moja coreczka 1,5 mca miala temp 37,7 I lekki kaszel, lekarz zapisal antybiotyk no starsza corka ma angine, wiec na w razie czego jakby miala cos zlapac, po czterech dawkach kaszel sie nasilil, dziecko oslabione, czy to normalny proces bo tak doctor mi odpowiedziala? Dziekuje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli takie dolegliwości były przejściowe można mówić o reakcji nadwrażliwości na lek. Nie można jednak wykluczyć iż był to wynik nasilenia się infekcji.