Podwyższona temperatura i poziom OB oraz silny ból nerek a prawdopodobienstwo ciąży

witam mam podwyzszone ob w dodatku silne bole nerek od kilku do tego czasami temperatura czy moge byc w ciazy?????????
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Nie podała Pani dokładnych danych klinicznych tzn. jakie jest to OB, jak wysoka jest temperatura itd. Podwyższone OB oraz gorączka mogą świadczyć o stanie zapalnym. Nie można również wykluczyć ciąży ale podane wyżej wskaźniki nie służą do potwierdzenia ciąży-do tego służy poziom gonadotropiny kosmówkowej. Pozdrawiam

Opisane przez Panią objawy mogą towarzyszyć ciąży ale aby ją potwierdzić lub wykluczyć należy wykonać test ciążowy lub oznaczyć poziom HCG we krwi.