Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwyższona temperatura, skąpa miesiączka

Witam,
miesiączka spóźniła mi się kilka dni (15.09 a kolejna 15.10). Cykle miałam dotychczas regularne co 27 dni. Okres był bardzo skąpy i trwał 3,5 dnia. Normalnie miesiączka trwa 5 -6 dni. Od terminu miesiączki utrzymuje się ból podbrzusza i krzyża oraz wzdęcia (wieczorami). Od 28 września temperatura w pochwie utrzymuje się na poziomie nieco powyżej 37 stopni. Test ciążowy robiłam w dniu planowanej miesiączki i wyszedł negatywny. Od około roku nie stosujemy z mężem żadnych zabezpieczeń.

Co może być przyczyną utrzymującej się temperatury i opóźnienia miesiączki? Nie było żadnych czynników zewnętrznych- stres w normie, brak podróży itp. jedynie lekki katar i 2-dniowy ból gardła na początku października.
 

ponad rok temu

Trójwymiarowe USG

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Opisane objawy mogą towarzyszyć zarówno początkowej ciąży (możliwość przeprowadzenia testu zbyt wcześnie przy opóźnionej owulacji) jak i zaburzeniom hormonalnym. Temperatura w granicach 37 stopni jest właściwa drugiej, lutealnej części cyklu, jak i ciąży. Powinna Pani powtórzyć test ciążowy za kilka dni lub wykonać czulsze badanie- poziom bHCG we krwi. Jeżeli zaburzenia miesiączkowania będą się powtarzać w kolejnych cyklach, a wykluczy Pani ciążę, należy udać się do lekarza ginekologa w celu przeprowadzenia pełnej diagnostyki.

Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy