Podwyższona temperatura w pierwszym trymestrze ciąży a ból zęba

moja dziewczyna jest w 1 trymestrze ciazy w dzien ma temperature 36'7a pod wieczor ok godziny 21 temperature 37'6 czy jest to spowodowane tym ze od czasu do czasu boli ja zab?

Nie można bagatelizować dolegliwości bólowych zęba. Jeżeli jest stan zapalny w kości i pojawiają się silne dolegliwości bólowe to może też być podwyższona temperatura. Proszę jak najszybciej udać się na konsultację. Trzeba wyleczyć chorego zęba, prawdopodobnie będzie konieczność przeprowadzenia leczenia kanałowego. Najlepiej leczyć zęby w 2 i 3 trymestrze. Oczywiście musi być zgoda lekarza prowadzącego na wykonanie zabiegów stomatologicznych w znieczuleniu miejscowym. Jeżeli ciąża przebiega bez problemów na pewno lekarz wystawi taką zgodę.

Witam. Bardzo możliwe, że podwyższona temperatura jest spowodowana stanem zapalnym zęba, chociaż przyczyna może być zgoła inna. Dlatego partnerka Pana powinna zgłosić się do dentysty a jeśli ten wykluczy ząb jako przyczynę, trzeba udać się do ginekologa. Pozdrawiam Krystyna Pikała