Podwyższone ALAT u niemowlaka
Moja 3 miesięczna córeczka ma podwyższone ALAT- 93 i ASPAT-76. Do tego lekarz stwierdził powiększoną wątrobę. Przez 4 tygodnie podawałam jej Gastrotuss baby ponieważ ma refluks żołądka. Czy te wyniki to jakaś poważna choroba? Czekamy teraz na usg wątroby...

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Przedstawionych wyników nie można bagatelizować, jednak warto zaznaczyć iż podobne zwyżki mogą być wywołane okresową i przejściową niedomogą wątroby. Z pewnością wskazana jest ponowna kontrola.