Podwyższone CRP, leukocyturia i bakterie w moczu

WBC 8,4, RBC 4,53, HGB 13,7, HCT 40,4, MCV 89,2, PLT 277, MPV 10,6, Na 140,0, K 4,46, CRP-LATWX 12,00, Beta HCG 0,131. Mocz: białko: ujemny, nabł. wielok.: nieliczne w p.w, nabł. okrągłe: poj. w p.w, bakterie: poj. w .p.w., erytrocyty: 3-4 św. i w p.w., leukocyty: 10-12 w.p.w, moja cytologia: III leukoplakia. Czy mogę przy takim wyniku brać zabiegi laserowe i magnetronik?

ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Morfologia krwi jest prawidłowa. Podwyższone CRP, leukocyturia i bakterie w moczu mogą świadczyć o zakażeniu układu moczowego. Wynik beta-HCG wskazuje, że nie jest Pani w ciąży. Jeśli nie ma Pani objawów dyzurycznych, tj. pieczenie przy oddawaniu moczu, częstego parcia na mocz, bólu w podbrzuszu - można się spodziewać bezobjawowej bakteriurii, która w Pani przypadku nie powinna być leczona (nie jest Pani w ciąży, nie czeka Pani za zabieg na drogach moczowych).

Powyższy stan nie jest przeciwwskazaniem do zabiegów fizykoterapeutycznych, jednak należy się zastanowić nad leukoplakią, która jest stanem przednowotworowym. Nie podaje Pani, dlaczego ma mieć zabiegi i w jakiej okolicy, dlatego też nie mogę powiedzieć, czy może Pani je przyjąć.

Proponuję zgłosić się do lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej lub, jak nie ma takiej możliwości, rodzinnego/internisty w celu kwalifikacji do zabiegów.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.