Podwyższone EOS i EOS% w wyniku badania krwi

Proszę o interpretację wyników badań krwi. Mam podwyższone EOS - 1,16 K/nl (norma 0,05 - 0,7)oraz EOS% 17,5% (norma 1-5%) Pozostałe wyniki w normie. Podwyższone wyniki krwi mnie zaniepokoiły, ponieważ oOstatnio miewałam bóle brzucha - zwłaszcza po jedzeniu. Oczywiście udałam się do lekarza.  Po konsultacji z lekarzem rodzinnnym biorę Panrazol. Zrobiłam badanie na Helibacter - wynik ujemny. Nie wiem czy nie powinnam wykonać jeszcze innych - bardziej szczegółowych badań krwi. Będę wdzięczna za informację co może być przyczyną podwyższonych wyników EOS i jakie ewentualnie dodatkowe badania wykonać. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Jan ZajÄc

Witam. Podwyższone wartości eozynofilów obserwuje się głównie w czasie chorób alergicznych lub pasożytniczych. Trudno określić czy są one związane z Pani objawami bez szerszego wywiadu.

Jan ZajÄc

Witam. Podwyższone wartości eozynofilów występują głównie w chorobach alergicznych lub pasożytniczych. Trudno określić czy ten wynik ma związek z Pani dolegliwościami bez przeprowadzenia dokładnego wywiadu.