Podwyższone eozynofile w krwi

Witam serdecznie, chciałbym zapytać co oznaczają podwyższone eozynofile? Mam na ten moment podwyższone eozynofile - wynik 13,3 i nie bardzo wiem, co to oznacza. Miałem robione badania hormonalne, ponieważ od dłuższego czasu gorzej się czułem, byłem znacznie osłabiony, czasami miałem wręcz problemy z utrzymaniem równowagi. Na wynikach badań wyszło wszystko dobrze poza podwyższonymi eozynofilami, które znacznie przekraczają normę. I tu właśnie moje pytanie - co oznaczają podwyższone eozynofile? Czy to może być objaw jakiejś poważniejszej choroby albo innych problemów? Zastanawiam się czy powinienem już teraz wdrożyć jakieś leczenie, może udać się do specjalisty (jakiego?) czy lepiej może powtórzyć wyniki badań i sprawdzić czy nie wyszło coś błędnego? Będę bardzo wdzięczny za pomoc i każdą poradę. Pozdrawiam.

Witam. NIe wiem czy jest to odsetek procentowy czy wartość bezwzględna, niemniej jednak wynik jest podwyższony. Oceny wymaga cała morfologia krwi, to co należy brać pod uwagę to infekcje pasożytnicze i choroby przebiegające z nadmierną reackcją układu odpornościowego (alergie, astma) Diagnoza wymaga ogólnego badania przez lekarza i oceny pozostałych wyników