Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwyższone erytrocyty i hemoglobina we krwi u dziecka

Proszę o opis wyników krwi dziecka, 3,5 roku. Miałam podejrzenie od lekarza, który je zlecił, że córka zbyt szybko się rozwija (dojrzewa). Proszę o informację, ponieważ 4 pozycje są podwyższone, reszta w normie: ERYTROCYTY 5,54 mln/ul, (NORMA MAX. 5,0), HEMOGLOBINA 14,1g/dl (NORMA MAX. 13,8), HEMATOKRYT 41,8% (NORMA MAX. 40%) oraz  rozmaz manualny - kwasochłonne 6%. Bardzo proszę o fachową odpowiedź.
ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Lek. Izabela Brym
60 poziom zaufania

Witam.

Niestety na podstawie tylko tych badań (bez zbadania przedmiotowego dziecka) nie jestem w stanie w żaden sposób ustosunkować się do rzekomego przyspieszenia rozwoju pani córki. Mogę jedynie stwierdzić, że córka ma tzw. nadkrwistość. Nadkrwistość może być skutkiem wielu zjawisk. Najczęściej jest wynikiem odwodnienia podczas wykonywania badania. Poza tym może być skutkiem palenia papierosów (w tym biernego!!!) czy przebywania na dużych wysokościach. Ponadto pojawia się w przebiegu chorób płuc, wad serca, hemoglobinopatiach, chorobach nerek (np. torbielach), biegunki, w stanach po oparzeniach. Zbyt duża liczba granulocytów kwasochłonnych (eozynofilia) najczęściej spotykana jest w przebiegu alergii lub zakażeń pasożytniczych przewodu pokarmowego (np. tasiemczyce).

Lekarz na Oddziale I wewnętrznym i nefrologii w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy