Podwyższone leukocyty u dziecka

podwyższone leukocyty u pięcioletniej córki. odebrałam wyniki morfologi od córki ktora ma pięc lat,dodam iż w trakcie badania miała jeszcze lekki kaszel .ma podwyższone WBC 16,7 w moczu ma leukocyty 6-8 prosze o odpowiedz jaka jest norma u takiego dziecka

Milena Lubowicz

Podwyższone WBC w morfologii mogą być odzwierciedleniem infekcji, którą Pani u dziecka zauważyła i ewentualnie wymaga kontroli, gdy dziecko będzie zdrowe. Jeżeli chodzi o leukocyty w moczu, to norma jest do 5 więc wzrost jest niewielki i myślę, że też wymaga powtórzenia.
Pozdrawiam