Podwyższone poziomy amylazy i lipazy trzustkowej
Od roku mam podwyższone poziomy amylazy i lipazy trzustkowej, okresowo biegunki i zaparcia. USG wykazało ziarnistą trzustkę, kolonoskopia niewielki stan zapalny jelita grubego, testy labolatoryjne na lamblie i pasożyty ujemne, genotyp "prawidłowy", tomografia komputerowa wykazała opuchnięcie narządu. Co to może być?

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Małgorzata Panek
65 poziom zaufania
Może Pani mieć przewlekłe zapalenie trzustki. Czy chorowała Pani na ostre zapalenie trzustki w przeszłości? Czy ma Pani cukrzycę?
Konieczna jest dalsza diagnostyka.
Proszę zgłosić się z wynikami badań do lekarza, który na nie Panią skierował.
Pozdrawiam