Podwyższone poziomy amylazy i lipazy trzustkowej

Od roku mam podwyższone poziomy amylazy i lipazy trzustkowej, okresowo biegunki i zaparcia. USG wykazało ziarnistą trzustkę, kolonoskopia niewielki stan zapalny jelita grubego, testy labolatoryjne na lamblie i pasożyty ujemne, genotyp "prawidłowy", tomografia komputerowa wykazała opuchnięcie narządu. Co to może być?

Małgorzata Panek

Może Pani mieć przewlekłe zapalenie trzustki. Czy chorowała Pani na ostre zapalenie trzustki w przeszłości? Czy ma Pani cukrzycę?
Konieczna jest dalsza diagnostyka.
Proszę zgłosić się z wynikami badań do lekarza, który na nie Panią skierował.
Pozdrawiam