Podwyższone przeciwciała ANA i zawroty głowy

Mam pytanie.mam podwyzszone przeciwciala ANA .plytki krwi ponizej normy.bole i zawrory glowy,zmeczenie,bole nog i rak.biegunki,mdlosci i wymioty.do tego zmine podsluzkowa zoladka.co te objawy moga wskazywac?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Podwyższone miano przeciwciał ANA może być związane, ale wcale nie musi z Pana dolegliwościami - jest ono mało swoiste. Sugeruję konsultację u internisty, który zleci inne badania, gdyż w Pana przypadku wymagana jest kompleksowa diagnostyka.