Podwyższone TSH a starania o dziecko

Witam, podczas starania o dziecko wyszło, e mam podwyższony tsh (prawie 5,0). prez półtora tygodnia zmalał do 3,81. Czy problem z tarczycą zaważy na staraniu się o dziecko?

Problemy z tarczycą są ważne zarówno w kontekście starania się o ciążę, jak i w aspekcie wczesnej ciąży. Zalecane stężenie TSH dla kobiety planującej ciążę to

Problemy z tarczycą są ważne zarówno w kontekście starania się o ciążę, jak i w aspekcie wczesnej ciąży. Zalecane stężenie TSH dla kobiety planującej ciążę to <2,5, a nawet < 2,0. Jeżeli stężenia TSH będą wyższe przed ciążą, lub we wczesnej ciąży to jest potencjalne ryzyko powstania niedoczynności tarczycy, co nie ma dobre wpływ na rozwój małego człowieka. We wczesnej ciąży płód nie ma jeszcze własnej tarczycy, więc zależy tylko od matczynych hormonów.