Podwyższone WBC w morfologii krwi

Odebrałam morfologie wszystkie wyniki w normie WBC -9,4 niby wynik w normie ale zawsze miałam 4,5 wiec teraz jest to wynik podwyższony dlaczego ?? Jakie normy stanowią chorobę czy jest to skala np od 20 a jakie np tylko stan zapalny czy podziembienie lub stres ?? Czy mam sie niepokoić ??

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Nie ma powodów do niepokoju. W okresie infekcyjnym organizm może produkować większe ilości białych krwinek aby eliminować patogeny, które dostają się do organizmu.