Podwyższony hematokryt u 24-latka

Witam. Mam podwyższony hemotokryt na 49,1, alat 90,opal w moczu, obniżony potas 3,61 reszta wyników badań w normie. Czuje się dobrze o czym mogą świadczyć te wyniki ?. Dodam że moja lekarz rodzinna mnie olała i nic nie powiedziała. Proszę o odp.

Małgorzata Panek

Podwyższony hematokryt i obniżony potas mogą świadczyć o odwodnieniu. Przy braku objawów nie świadczy to o patologii. Należałoby powtórzyć badania za jakiś czas.
Pozdrawiam