Podwyższony hormon DHEAS

Dzień dobry. Prosiłbym o poradę czy udawać się z takimi wynikami badań hormonalnych bezpośrednio do endokrynologa . Kortyzol 300 nmol/l ( Norma 160-507) Estradiol 36,2 PG/ ml ( 11,3- 42,3) Prolaktyna 187 mlU/ml (86-324) Testosteron całk. 5.94 mg/ml (2.8 - 8) DHEAS 461.6 ( 160- 449) TSH 2.888 ( 0,27- 4,2 ) Badania robiłem na własną rękę bez wskazania lekarskiego , wynika z niego podwyższony hormon DHEAS o czym to świadczy ?? Dodam że moje problemy dotyczą nadmiernej potliwości cały rok przy jednoczesnie zimnych stopach i dłoniach , trądziku różowatego ( policzki wyglądają jak poparzone plamy ). Uczucie zmęczenia senność. Proszę o poradę lub ewentualne nakierowanie mnie do jakiego specjalisty się udać z takimi objawami. Dodam że miałem robione badania krwi wyszły ok , dermatolodzy mi nie pomogli , echo serca ok , rezonans głowy również w normie .

Lek. Bartosz Domagała

W opisanych przez Pana badaniach poziom DHEA-S jest tylko nieco odchylony od normy. Jako izolowany wynik najprawdopodobniej nie jest przyczyną Pańskich dolegliwości. Czy miał Pan wykonywana TK brzucha? Podwyższony poziom tego hormonu mógłby mieć znaczenie podczas wykrytej w tym badaniu zmiany w nadnerczach. Niemniej należy wybrać się do endokrynologa, który po analizie wszystkich pana chorób współtowarzyszących o których Pan nie wspomnial, być może zleci wykonanie hormonalnych testów dynamicznych