Podwyższony poziom anty-TG i DHEA-S

Witam, od roku mam robione mnóstwo badań hormonalnych i ciągle wychodzi podwyższone anty TG(norma przekroczona około 4 x) i DHEA-S(przekroczone około 2 x). Byłam na oddziale ginekologicznym na badaniach hormonalnych stwierdzono hiperprolaktynemie, kilka tygodni później poziom prolaktyny był juz tylko nieznacznie podwyższony. Ginekologicznie wszystko ok, tomografia nadnerczy nic nie wykazała. Czy powinnam szukać dalej, czy dać sobie spokój? Czy przy takich wynikach można zajść w ciążę? dziękuję

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji warto skonsultować wyniki badań z endokrynologiem. Odpowiednie skierowani wystawi lekarz rodzinny.

Przy podwyższonym stężeniu a-TG należy okresowo kontrolować czynność tarczycy. Nie leczy się wyników badań tylko pacjenta . Jeśli ma Pani prawidłową czynność tarczycy i miesiączkuje regularnie nie widzę powodu aby miała Pani nie zajść w ciążę, pod warunkiem, że stężenia innych hormonów jajnikowych i nadnerczowych są prawidłowe.