Podwyższony poziom cholesterolu a kłucie w klatce piersiowej

Witam, proszę o pomoc przy niepokojących mnie dolegliwościach. Mam 32 lata wzrost 172cm waga 82kg, nie palę, sporadycznie sięgam po alkohol (1-2azy w tyg. w bardzo małych ilościach). Mam podwyższony cholesterol. Do tej pory nie miałem podobnych problemów Od kilku dni odczuwam sporadyczny ból w klatce piersiowej, lekkie duszności. Do dziś nie przeszkadzało to w normalnym funkcjonowaniu. Dziś ból stał się mocniejszy a ucisk na klatkę silniejszy. Pojawiło się kłucie w lewej pachwinie. Dziękuję Adam

Marta Mielniczuk

Witam, duszność i ból w klatce piersiowej są objawami niepokojącymi, wiele zależy jednak od charakteru bólu, okoliczności, w jakich ból oraz duszność się pojawiają, po jakim czasie ból przechodzi, itd. Proszę zgłosić się do lekarza POZ, który po badaniu zadecyduje, czy w Pana przypadku potrzebna jest dalsza diagnostyka. Pozdrawiam