Podwyższony poziom glukozy na czczo i jaskra u 51-latki

Witam serdecznie! Choruję na jaskrę, mam 51 lat i od kilku dni zauważyłam, że mam podwyższony cukier na czczo. Wczoraj miałam 120 i nie wiem czy taki cukier podlega już leczeniu? Jakie preparaty można stosować na obniżenie? Nadmieniam, że sama sobie mierzyłam glukometrem i tak od czasu do czasu robię. Poza tym jaki powinien być cukier po posiłku i kiedy go mierzyć? Pozdrawiam - Małgorzata

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
W diagnostyce cukrzycy wymagane jest oznaczenie glikemii w osoczu na czczo. Proszę z wynikiem zgłosić się do internisty i/lub diabetologa, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.