Podwyższony poziom IgF1 a hormon wzrostu

Mam takie pytanie , co w wieku 21 lat może oznaczać podwyższony poziom igf 1 ? czy może to być normalne w tym okresie, czy jednak jest coś nie tak, czy to oznacza że mam za niski poziom hormonu wzrostu? czy podwyzszony igf 1 jednoznacznie wskazuje na niedobór hormonu wzrostu?

Małgorzata Panek

Czy oceniano również poziom hormonu wzrostu? Stężenie IGF1 jest zależne od hormonu wzrostu tzn jeśli ten jest podwyższony, to IGF również. Dlatego też podwyższony nie świadczy o niedoborze hormonu wzrostu.
Pozdrawiam