Podwyższony poziom leukocytów i neutrofilów na początku ciąży. Czy to jest groźne?

Witam bardzo serdecznie!
Czy w początkowych tygodniach ciąży możliwy jest lekko podwyższony poziom leukocytów i z tym prawdopodobnie również neutrofilów przy pozostałych prawidłowych wynikach krwi?
Czym to może grozić?
Dziękuję i pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Leukocytoza (zwiększona liczba leukocytów) oraz neutrofilia (zwiększona liczba neutrofili, które notabene są jednym z rodzajów leukocytów) są w ciąży fizjologiczne. Mogą występować już od początku i jeśli nie osiągają bardzo wysokich wartości, nie są powodem do niepokoju.

To, czy w Pani przypadku wartości te mieszczą się w normie, biorąc pod uwagę Pani stan, oceni lekarz prowadzący na najbliższej wizycie.
Pozdrawiam!