Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwyższony poziom LYM 49% i zmniejszony poziom MON 3,7%

3 badanie krwi w przeciągu kilku miesięcy pokazuje podwyższony poziom LYM 49% lub 4,6 przy zmniejszonym poziomie MON 3,7%-. Czy to coś czym powinienem się niepokoić ? Reszta wskaźników w normie. Aha, lekko podwyższony ciężar właściwy moczu 1.03,g/ml
MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu

Najczęstsze błędy w odczycie poziomu cukru we krwi

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza oraz wykonać kontrolną morfologię z rozmazem ręcznym. Prawdopodobnie jest to związane z infekcją, jednak warto wykluczyć poważniejsze stany.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Analiza wyników badań nie może przebiegać wyłącznie na podstawie podania odchyleń. Ważne są również prawidłowe parametry oraz możliwość wykonania badania lekarskiego. Poziom limfocytów i monocytów odbiega w niewielkim stopniu od zakresu normy. Może być to objawem przewlekłego zakażenia bakteryjnego lub wirusowego, jednak bez możliwości wykonania badania lekarskiego nie można napisać nic więcej.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Nie można tego lekceważyć i dalej trzeba obserwować. Badanie powtarzamy za ok 2 miesiące. Przy utrzymującej się zmianie proszę skonsultować się u hematologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy