Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwyższony poziom monocytów w morfologii

O czym świadczą podwyższone monocyty 14%,norma do 7,podwyższone eozynocyty10%,norma6%,MCV I MCH obniżone.Jestem kobietą mam 40 lat i wizytę u hematologa w maju przyszłego roku.Proszę napisać czy to coś poważnego ?Pozdrawiam.
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Renata GrzechociĹska
79 poziom zaufania

Witam.
Podwyższony poziom monocytów może świadczyć o infekcji na podłożu bakteryjnym. Eozynocytów o alergii, infekcjach, chorobach pasożytniczych i zakaźnych. Podwyższone zarówno monocyty jaki i eozynocyty mogą występować w chorobach układu krwiotwórczego. Jednak należy je oceniać w porównaniu do pozostałych parametrów morfologii. Obniżone MCV świadczy o tym, ze krwinka jest mała, a MCHC o tym, że jest w nie niskie stężenie hemoglobiny. Jednak nie są to wyniki niepokojące.
Pozdrawiam

0
Lek. Bartosz Małek
70 poziom zaufania

Szanowna Pani,
Wyniki należy odnieść do stanu zdrowia oraz pozostałych parametrów morfologii. Proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który wcześniej niż w maju przyszłego roku zdecyduje o dalszym postępowaniu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy