Podwyższony poziom OB i obniżony żelaza

Witam, od kiedy bylam na studiach przy kazdym badaniu krwi mialam lekko obnizony poziom zelaza.. pomiedzy 11-12. Rowniez wysokie OB.. ok 40. W zeszlym miesiacu czulam sie oslabiona, jakby zaatakowala mnie infekcja, ale badanie krwi nie wykazalo bakterii, jednak lekko obnizony WBC. Za tydzien ide na szczegolowe badania roczne, ktore obejmuja wszelkiego rodzaju USG.. jamy brzusznej, dopochwowe, skanowanie na nowotwory, podstawowe badanie krwi, EKG... w Tajlandii lista jest mega dluga... no i zobaczymy co tam wyjdzie. Ale pytanie moje dotyczy tych powtarzajacych sie wynikow z podwyzszonym OB i obnizonym zelazem.. czy istnieje cos takiego jak norma swoista dla danego organizmu i poprostu tak mam i juz? Czy powinno byc to doglebniej zbadane?

Niestety bez dokladnego wywiadu I badania ciężko coś dokładnie stwierddzić ale na pewno oznaczyłbym ferrytynę, CRP, immunoglobuliny i TSH. Niedobór żelaza jest częstą przypadłością ale na pewnorównież myślałnym o ewentualnej chorobie pasożytniczej (rozumiem że mieszka Pani w Tajlandii)