Podwyższony poziom potasu u 67-letniej osoby

Od dłuższego czasu mam podwyższony poziom potasu mimo, że nie zażywam go. Choruję na migotanie przedsionków i nawet po ataku migotania potas jest wysoki. Stosuję lek beto Z-50.Odebrałam dzisiaj wynik 5.36 przy normie 5.1. Atak migotania miałam z soboty na niedzielę. Często mam również w górnej granicy lub przekroczony poziom wapnia mimo że nie biorę żadnych tabletek. Na dodatek mam początki osteoporozy. Mam 67 lat, choruję na niedoczynność tarczycy, choroba Haszimoto. Zażywam euthyrox.

Marta Mielniczuk

Witam,
przyjmowany przez Panią beto Z-50 powoduje podwyższenie potasu, stąd podwyższony wyniki mimo braku suplementacji. Poziom 5,36 nie jest jeszcze powodem do niepokoju ale wskazana jest dalsza kontrola i konsultacja z lekarzem, gdy poziom będzie się zwiększać. Pozdrawiam