Podwyższony poziom prolaktyny i stosowanie Bromocornu

Dzień dobry, ostatnio w 4 dniu cyklu miałam badanie krwi- wyszło mi, że prolaktyna 61,12ng/ml, lekarz przepisał mi bromocorn, mam pytanie czy to obniży mi prolaktynę i w ciągu jakiego czasu (na razie mam brać z 2 miesiące), a i jakie ma za zadanie prolaktyna? czy mogę nie mieć owulacji przez nią? czekam na informację i bardzo dziękuję

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na pytanie czy obniży to poziom prolaktyny mogę odpowiedzieć iż powinno. Jak długo będzie to trwać - trudno powiedzieć, w zależności od przyczyny hiperprolaktynemi może wyglądać i trwać to różnie. Objawy hiperprolatynemii to min.:
wtórny brak miesiączki, zaburzenia płodności, mlekotok (30-90%), osteopenia i osteoporoza.