Podwyższony poziom żelaza i wyniki badania krwi

Witam serdecznie. Zrobilam sobie z ciekawosci wyniki krwi i kilka rzeczy mam poza norma. Moje zelazo jest podwyzszone 174, kreatynina podwyzszona 0.97, limfocyty podwyzszone 50% a neutrofile obnizone 36.1% (2.24 tys). Czy powinnam sie udac z tymi wynikami do lekarza czy nie mam co sie martwic? Wspomne tez ze mam 33 lata a w wieku ok 12 lat mialam zoltaczke zakazna. Nie biore zadnych lekow. Dziekuje z gory. Joanna

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wartości referencyjne zależą od laboratorium wykonującego oznaczenie. Jeśli przyjąć ogólne normy, ma Pani prawidłowe stężenie żelaza i kreatyniny w surowicy krwi. Być może powodem zmienionego stosunku limfocytów do neutrofili jest przebyta w ostatnim czasie infekcja. Jeśli nie ma Pani objawów, proszę o ewentualne powtórzenie wyników za ok. 2 tygodnie i wizytę u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.

Podstawowe pytanie to jakie inne badania Pani wykonała i jakie są wyniki? Generalnie poziom neutrofili jest w normie, co do żelaza i kreatyniny, nie znamy całej morfologii, ALT, mocznika, HbsAg, antyHbc - zalecam wizytę u lekarza