Podwyższony wynik antyTPG i antyTPO
witam czy podwyższony wynikanty tpg 28,00 i anty tpo 71,50 świadczy o jakiejś chorobie? usg tarczycy mam zanikanie płatów tarczycowych a hormony pozostałe w normie? dziekuje za odp Joanna T.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Milena Lubowicz
71 poziom zaufania
Takie wartości przeciwciał świadczą o autoimmunologicznej chorobie tarczycy np. chorobę Hashimoto lub Gravesa-Basedowa. Należy te wyniki ocenić w kontekście Pani objawów klinicznych oraz pozostałych wyników, dlatego zalecam wizytę u endokrynologa.
Pozdrawiam