Podwyższony wynik CRP w badaniu krwi

Witam. Mam pewien problem odnośnie wyników badań krwi - a dokładniej z podwyższonym CRP (38,45mg/l). Jestem mężczyzną w wieku 36 lat. Właśnie dowiedziałem się, że wykryto u mnie kamicę nerkową. Proszę o interpretację tego wyniku. Pozdrawiam Bogdan

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie Bogdanie,
Podwyższony wynik CRP może świadczyć o stanie zapalnym w Pana organizmie. Jest on mało swoisty, więc może być związany również z wykrytą przez Pana kamicą zwłaszcza, gdy jest ona objawowa.