Podzielność uwagi

Witam :) mam koleżankę, która ma tzw. podzielną uwagę i może robić kilka rzeczy na raz. Mi się to nie udaje - ostatnio próbowałam słuchać muzyki i czytać książkę jednocześnie, ale nie udało mi się skoncentrować ani na jednym, ani na drugim. Dlaczego tak jest? Czy to dlatego, że obiema czynnościami steruje ta sama część mózgu? Jeśli tak, to dlaczego jej się udaje pogodzić kilka różnych czynności, a mi nie???
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynika to właśnie ze zdolności mózgu do adaptacji w nowej sytuacji, do zdolności łączenia zadań. Nie oznacza to jednak iż u Pani występuje jakikolwiek problem z mózgowiem. Tak już jest iż niektórzy mają podobne zdolności a inni nie.