Podzwichnięty staw mostkowo-obojczykowy

Dwa i pół roku temu lekarz stwierdzil u mnie podzwichniety staw mostkowo-obojczykowy. Stało się to dlatego gdyz przez jakis czas grałam w siatkowke. Kosc obojczyka przy szyji wystaje, bo jest wysunieta o 20 stopni bardziej niz ta druga. To bardzo boli, poniewaz przez to siadł mi caly bark ( staw ramienny oraz łopatka ). Od dwoch lat chodze do lekarza, ale on rozklada rece. Dostalam dwa razy sterydy do stwow, a pozniej jakies leki przeciwbolowe. Jednak to dziala tylko na jakis czas. Co robic?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety metody leczenia są dość ograniczone. Stosuje się usztywnienie stawu, jednak to znacznie utrudnia codziennie funkcjonowanie.