Pogłębiająca się fobia społeczna u 28-latka

Syn ma 28 lat.Nie pracuje. Ogląda codziennie, od rana do wieczora filmy,albo gra w gry komputerowe.Tak jest już od paru lat !! Nigdy nie przepracował pół roku od momentu zakończenia edukacji w 2005 r.Nie wychodzi z domu - jedynie sporadycznie. Na moje propozycje pójścia do szkoły średniej,zrobienia kursu np. na wózki widłowe i inne moje sugestie nie ma z jego strony rekcji.Podejrzewam u niego silną fobię społeczną.Miał kłopoty w szkole. Cokolwiek miał do załatwienia,to tylko z kolegą,nigdy sam.

Dzień dobry,

Jestem przekonana, że nie warto czekać kolejnych 9 lat !
Proszę pójść z synem do LEKARZA PSYCHIATRY, który wyłącznie w kontakcie osobistym może ocenić jego dolegliwości i wdrożyć odpowiednie leczenie (farmakoterapię i/lub psychoterapię indywidualną/rodzinną>.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza