Pogłebianie wady wzroku u 6-letniej dziewczynki

witam jestem mamą 6 letniej dziewczynki ,od pazdziernika 2014 roku nosi okulary do dali op 2,5 ol 0 i miała zaklejane oczko przez 6 dni w tygodniu w tedy zaczełazezowac zdrowym oczkiem ,po konsultacji dostała recepte na mocniejsze szkieła op 3.5 ol 1 proszę o informacje czy ta wada jej sie pogłebia? czy jest możliwosc ze kiedys nie bedzie nosic okularów czy to jest krótkowzrocznosc ?proszę o wszystkie informacje jakie powinnam wiedziec na temat tej wady .pozdrawiam dziekuje

Małgorzata Panek

Krótkowzroczność występuje wtedy, gdy dziecko nie widzi dobrze w dal. Okulary przed ilością dioptrii mają "minusy" np OL -3,0 . Okulary przepisane obecnie Pani córce są mocniejsze niż poprzednie, więc wada wzroku się pogłębiła. Stabilizacja wady u dziecka następuje zazwyczaj po zakończeniu intensywnego wzrostu. Proszę pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych u okulisty.
Pozdrawiam