Pogłębienie kyfozy w wyniku MRI kręgosłupa piersiowego

Badanie MR kręgosłupa piersiowego pogłębienie kyfozy na poziomach th3/4, 4/5, 5/6 widoczne są pośrodkowe zbaczające na stronę prawą wypukliny k-m modeluja worek oponowy oraz na th8/9, 9/10 niewielkie pośrodkowe wypukliny k-m modelujące worek. K-m w górno- środkowej części wykazują degeneracyjne obniżenie sygnału i wysokości. Po za tymkanał i rdzeń w granicach norm. Bardzo proszę o interpretację oraz wyjaśnienie ,,modelują,, oraz degeneracyjne obniżenie sygnały i wysokości. Dziękuję

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Modulują czyli uciskają na struktury nerwowe zlokalizowane w kręgosłupie. Może to powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. ''degeneracyjne obniżenie sygnały i wysokości'' to wina procesów zwyrodnieniowych kręgosłupa, które wpływają na zmianę architektoniki kostno-chrzęstnej. Warto skonsultować swój wynik z neurochirurgiem.