Pogłębiona lordoza lędźwiowa w RTG
prosze o wyjaśnienie wyniku badania rtg: pogłębiona fizjologiczna lordoza lędźwiowa. Poziome ustawienie kości krzyżowej. Szczątkowe żebra trzonu kręgu L1. Wysokość trzonów kręgów i przestrzeni m-kręgowych rtg zachowana.

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon