Pogłębiona lordoza lędźwiowa z przesunięciem linii statycznego obciążenia
Dzień dobry mam 40 lat i od 3 lat boli mnie bardzo lewa noga ,ból jest nie doopisania nasila sie w stanie spoczynku wieczorem brałam ketonal,Tramal,mydocalm forte ale pomaga tylko na chwile,noga boli tylko w piszczelach,Mam wyniki zdjęcia RTG,Pogłębiona lordoza lędzwiowa z przesunieciem linii statycznego obciażenia przed promontorium.Zmiany przeciążeniowe w płytkach granicznych.Obniżenie wys,krążka m-k5/S1 co mam robić jakie ćwiczenia? pracuje fizycznie jako pokojówka.Dziękuje za odpowiedz

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon