Pogorszenie nastroju, stany depresyjne przy niedoczynności tarczycy

Witam. Mam takie pytanie...Ostatnio zauważyłam u siebie pogorszenie nastroju, stany depresyjne a mam niedoczynnosc tarczycy i przyjmuje codziennie rano jod w tabletkach. Czy to ma jakis zwiazek? Mam odstawic te tabletki? Jak poradzic sobie z tymi negatywnymi myslami?

Na pewno - zanim odstawi Pani leki- warto skonsultować się z endokrynologiem, który Panią prowadzi. Jeśli wykluczy "tarczycowe" pochodzenie wahań nastroju, należy zgłosić się do lekarza psychiatry i/lub psychologa, którzy zdiagnozują pod kątem depresji lub innych zaburzeń nastroju i zaproponują leczenie.