Pogorszenie samopoczucia i odizolowanie od ludzi

Witam serdecznie. Wiem, że przez internet nie da się dokładnie zdiagnozować problemu, ale proszę Państwa o pomoc. Od 3-4 lat mój stan psychiczny ulegał znacznemu pogorszeniu. Na początku miałem niechęć przed wyjściem do ludzi, zawaliłem szkołę, nie zdałem matury. Czułem, że coś nie pozwala mi wyjść do kina ze znajomymi, do szkoły. bo nie dawałem rady tam wejść. Teraz siedzę przez 99% mojego czasu w pokoju. Świat jest dla mnie szary, nudny. Do tego czuję, że moja inteligencja spadła bardzo nisko

Dzień dobry,

Proszę tego nie lekceważyć i udać się osobiście na wizytę do lekarza psychiatry, który wyłącznie w kontakcie osobistym może Pana zbadać i zaproponować najlepszą dla Pana metodę / formę leczenia.
Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ - np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie.

Inteligencja na szczęście nie może spaść. Powinien Pan rozważyć co najbardziej w Pana życiu było motywujące np. znajomi, rodzice, wyniki itp. potem powinien Pan poszukać skąd może wziąć tą motywację lub od kogo dostać i sięgnąć po nią, samemu lub przy wsparciu psychologa.
Pozdrawiam.