Pogorszenie samopoczucia w wyniku zmiany leków w leczeniu psychiatrycznym

Witam, szukam dodatkowej opinii,jestem w takcie zmiany leku od psychiatry oraz zmiany terapii.Wiem, że przez pierwsze dwa tygodnie objawy mogą się nasilać, ale mam wątpliwości.Otóż,aktualnie biorę lek od tygodnia,rozchorowałem się,leżę w łóżku,mam bardzo obniżony nastrój,nie mogę się w ogóle skupić,tak źle nie było od dawna.Za dwa tygodnie muszę być w gotowy do pracy i wyjazdu.Nie wiem czy dalej czekać,czy wrócić do poprzedniego leku, który pozwalał mi jakoś funkcjonować.

Trudno mi zająć stanowisko w tej sprawie. Jest jeszcze szansa na poprawę na nowym leczeniu, ale jeżeli ma Pan nóż na gardle i rzeczywiście musi Pan szybko odzyskać sprawność to powrót do poprzedniego leczenia jest sensowny. Takie problemy najlepiej omówić z lekarzem, który dokładnie Pana zna.